Paweł Gumieniak

Nauczyciel angielskiego

About Me

Degree: Nauczycielka języków obcych
Experience: Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu
Hobbies: Podróże, języki obce, córki
Fun
Learning
Play
Creativity

Życiorys

Jestem studentem V roku lingwistyki stosowanej (język rosyjski i angielski) na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej skończyłem licencjat na
Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Moją pasją są języki obce, głównie angielski, rosyjski oraz ukraiński. Niektórych uczono mnie szkole bądź na uniwersytecie, innych nauczyłem się sam. Dlatego z własnego doświadczenia znam proces przyswajania języków obcych i wiedzę tę będę przekazywał moim uczniom. Przez 3 lata studiów na uniwersytecie moim pierwszym językiem był angielski. Poznawałem zarówno na zajęciach, jak i we własnym zakresie nie tylko język, lecz także historię, literaturę oraz kulturę krajów anglojęzycznych.

Dopiero zaczynam swoją przygodę w szkole językowej Anglogadki, ale nauczanie nie jest dla mnie zupełnie nową dziedziną. W trakcie studiów
odbywałem praktyki w szkołach podstawowych oraz liceum. Podczas praktyk zobaczyłem, jak wygląda praca nauczyciela, prowadziłem lekcje z
uczniami w różnym wieku, a także przygotowywałem własne materiały i pomoce dydaktyczne.

Poza zainteresowaniami związanymi z kierunkiem studiów, mam wiele innych hobby. Interesuję się sportem, przede wszystkim lekkoatletyką – nie tylko biernie, ale również aktywnie, gdyż sam amatorsko zajmuję się bieganiem. Jako że pochodzę z żużlowego miasta (Lublina), to czarny sport też jest jednym z moich zainteresowań. Oprócz tego, bardzo lubię ogrodnictwo oraz gotowanie.

WYKSZTAŁCENIE: Studia licencjackie: lingwistyka stosowana (grupa angielsko-rosyjska), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE: Cztery dwutygodniowe praktyki dydaktyczne z języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 40 w Lublinie.
Miesięczne praktyki dydaktyczne z języka rosyjskiego w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.