Monika Drożdżyńska -Szczechura

Właścicielka szkoły

About Me

Degree: Nauczycielka języków obcych
Experience: 20 lat pracy z dziećmi
Hobbies: Konie, natura, córka Leila

Fun
Learning
Play
Creativity

Życiorys

Z pasją i zaangażowaniem podchodzę do pracy z dziećmi o czym świadczy moje 20 letnie doświadczenie w edukacji anglojęzycznej.

Jako młoda nauczycielka podjęłam pracę w międzynarodowej szkole Canadian School of Warsaw – w oddziale przedszkolnym i szkolnym, gdzie pracowałam przez 7 lat. Szybko awansowałam, zmieniając zakres obowiązków, co dało mi ogromną możliwość rozwoju zawodowego i nabycia doświadczenia u boku nauczycieli z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, krajów arabskich oraz Indii. Podejmowałam każde wyzwanie pracując z dziećmi w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania wiedzy językowej. Poczynając od nauki j. angielskiego grupy 2 latków, w której to każde dziecko pochodziło z innego kraju poprzez 3, 4 i 5 latki, a kończąc na uczniach klas szkoły podstawowej. Byłam nauczycielką matematyki, geografii i historii w jęz. angielskim dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz nauczycielką ESL (English as a Second Language). W szkole Kanadyjskiej uczyłam dzieci wywodzące się z różnych kultur, co wiązało się z moimi zainteresowaniami pogłębianymi na studiach: Psychologia Międzykulturowa na SWPS.

W Canadian School of Warsaw stworzyłam wraz z nauczycielką jęz.francuskiego program bilingualnych bajek – francusko – angielskich dla dzieci. W placówce tej koordynowałam wiele akcji charytatywnych takich jak:

• spot reklamowy w TV z udziałem dzieci z Małgorzatą Foremniak
i Arturem Żmijewskim dla Unicefu,
• akcje charytatywne na rzecz koni,
• akcje charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci na Ukrainie.

Pracowałam tak dużo, że zamieszkałam na poddaszu szkoły:). Moje zaangażowanie w pracy było zauważane i doceniane, co spowodowało pojawienie się szeregu propozycji pracy dodatkowej u osób publicznych, bardzo znanych i cenionych. Przez 5 lat byłam opiekunką córeczki Kasi Kowalskiej i po przerwie przez 2 lata synka, co wspaniale wspominam. Przez trzy lata byłam tutorką córeczki dyrektora Teatru Narodowego p.Jana Englerta i aktorki p.Beaty Ścibakówny. Przez 2 lata byłam korepetytorką córek p.Danuty Stenki. Wspaniale wspominam pracę przez 2 lata jako domowy lektor córeczki mojego ulubionego aktora – Macieja Stuhra. Z wielkim sentymentem wspominam także 2 lata nauczania córeczki Karola Okrasy. Pracowałam także jako baby-sitterka i korepetytorka/nauczycielka dzieci Ambasadora Australii, Ambasadora Estonii, Atache wojskowego Izraela.

Prowadziłam wiele eventów/kinderbali, m.in. opowiadanie bajek w jęz.angielskim w Mariocie podczas Charity bazar i na dniach dziecka organizowanych przez Ambasadę Turcji; przedstawienia dziecięce w jęz. angielskim w teatrze Collegium Nobilium podczas Christmas and Summer Shows, występy taneczno–śpiewane w jęz.angielskim w Intercontinentalu, prezentacje dla dzieci w różnych miastach Polski serii książeczek Max dla wydawnictwa Langenscheidt.
Uczyłam jęz. angielskiego w przedszkolu „Kraina Fantazji” na Dąbrowie oraz w kawiarence Kofifi na Żoliborzu.
W roku szkolnym 2018/19 podczas drugiego semestru pracowałam w Szkole Podstawowej „Moja Szkoła” prowadząc zajęcia z dziećmi 7-14 lat, co pozwoliło mi się wdrożyć w obecną podstawę programową oraz poszerzyć doświadczenie o prowadzenie zajęć z literatury angielskiej dla nastolatków.

Mój pokaźny bagaż doświadczenia zaowocował otwarciem własnego Centrum językowo–kulturowego Anglogadki w roku 2012. Początkowo Centrum mieściło się na Mokotowie, ul. Biały Kamień 7 (prestiżowe osiedle Eko Park – Allegretto). W chwili obecnej lokalizacja Młociny stała się główną siedzibą firmy. Moim wielkim marzeniem jest, aby miejsce to tętniło życiem, aby dzieci z radością uczyły się języków obcych i aby poszerzały swoją wiedzę o innych kulturach. Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować wielu dorosłych, także seniorów do szlifowania języków obcych i wykorzystywania tej wiedzy podczas dalekich podróży ☺.

Zachęcam rodziców do inwestowania w edukację lingwistyczną dzieci, a także do zapisywania się na kursy językowe dla dorosłych – warto rozwijać się w każdym wieku!
Prywatnie jestem szczęśliwą Mamą ukochanej 4 letniej córeczki Leili. Pochodzę z Warszawskich Bielan, jednak rodzinny dom pod lasem bielańskim opuściłam na rzecz wiejskich krajobrazów:).